پزشکی

این غذاها را نباید در یخچال نگهداری کنید! | تغذیه سالم

ماهنامه سفره ایرونی:
میوه های هسته دار
میوه های هسته دار مانند کیوی، زردآلو، انبه، آلو، هلو مانند گوجه فرنگی در صورت نگهداری در یخچال کال می مانند و مواد غذایی اونا از بین میره.
گوجه فرنگی
در یخچال مزه گوجه فرنگی خراب می شه و سرمای یخچال مانع از رسیدن و خوشمزگی اون می شه. گوجه فرنگی رو تو یه سبد در آشپزخانه نگهداری کنین.

 

این غذاها رو نباید در یخچال نگهداری کنین!

نون
نون در یخچال رطوبت خود رو از دست میده و جویدن اون مشکل می شه، پس بهتره که در خارج از یخچال نگهداری شه.
سیب زمینی
سیب زمینی رو باید در جای خنک، خشک و تاریک نگهداری کرد، چون در یخچال نشاسته اون خیلی زود به قند تبدیل می شه. سیب زمینی رو در کیسه پلاستیک نگهداری نکنین، بلکه تو یه قوطی مقوایی که خوب در جریان هوا باشه بذارین.
ریحان
ریحان در یخچال بوی خود رو از دست میده و بوی مواد غذایی دیگه رو میگیره. بهترین شکل نگهداری اون در آشپزخانه و داخل یه لیوان آبه. واسه نگهداری دراز مدت ریحان پیشنهاد می شه که اونو فریز کنین.
کره بادام زمینی
کره بادام زمینی در صورت نگهداری در یخچال و در ظرف در باز رطوبت خود رو از دست میده و سفت می شه.
قهوه
قهوه دانه و پودر رو هم نمی تونین در یخچال نگهداری کنین. دانه های قهوه به جای خنک، تاریک و خشک نیاز دارن اما اگه می خواین به مدت طولانی قهوه رو نگهداری کنین، تو یه کیسه بدون هوا بریزین و در فریزر بذارین. در این صورت واسه یه ماه می تونین اونو ذخیره کنین.

 

عسل
عسل تو یه ظرف در بسته واسه همیشه تازه می مونه، به خاطر همین نگهداری اون در یخچال کار الکی ایه. هم اینکه نگهداری اون در یخچال باعث شکرک زدن اون می شه که خوردن اونو مشکل می کنه.
روغن زیتون
روغن زیتون در یخچال تند می شه و بهتره اونو در جای خنک و تاریک نگهداری کنین.
آووکادو
آووکادو رو هم باید خارج از یخچال نگهداری کنین چون هوای سرد مانع از رسیدن اون می شه.
هندوانه
هندوانه نبریده رو داخل یخچال نذارین ، چون در درجه گرما اتاق آنتی اکسیدان های اون حفظ می شن. در یخچال ماده بتاکاروتن اون که در بدن به ویتامین A تبدیل می شه از بین میره به خاطر همین در یخچال نباید نگهداری کرد مگه اینکه بریده شده باشه که در این صورت باید روی اونو بپوشونین.
کدو حلوایی
کدو حلوایی رو هم نه در یخچال بلکه باید در جای خشک و تاریک و در جریان هوا بذارین.
موز
موز یکی از مواد غذایی به درد بخور واسه بدنه که باید خارج از یخچال نگهداری شه تا کم کم با درجه گرما اتاق برسه.

 

سیر
گذاشتن سیر در یخچال به خرابی و فاسد شدن اون میرسه. در یخچال ظاهر اونا تغییر نمی کنه اما وقتی می برید میفهمید که فاسد شدن.
پیاز
این سبزی در صورت نگهداری در یخچال خراب می شه و باید اونو در خارج از یخچال و در برابر جریان هوا نگهداری کنین اما اگه پوست اونو می گیرین در داخل یه ظرف در یخچال بذارین.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *