پزشکی

این غذاها سرطان معده می آورند | بیماری

: این غذاها سرطان معده میارن

: آکا ایران: یه فوق تخصص خون و سرطان گفت: مصرف دراز مدت غذاهای دودی، خشک شده یا نمک سود دلیلی واسه سرطان معده س.
دکتر مریم بهره مند در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: یکی از سرطانای شایع در ایران سرطان معده س که بدیش اینه در مراحل اولیه بدون علامت بوده و دیرهنگام تشخیص داده می شه.
ایشون با اشاره به اینکه مصرف دراز مدت غذاهای دودی و خشک شده یا نمک سود دلیلی واسه سرطان معده س، گفت: به دلیل غلظت بالای نیترات، این غذاها مستعدکننده سرطان معده هستن.
ایشون در ادامه اضافه کرد: سابقه جراحی معده، کاهش اسید معده و مصرف غذاهای فاسد هم عوامل خطرزا واسه این مریضی هستن. آندوسکوپی و نمونه ورداری از ضایعه معده می تونه تشخیص دهنده این نوع سرطان باشه.
این فوق تخصص خون و سرطان در استان چهارمحال و بختیاری گفت: براساس آمار، سرطان معده در افراد گروه خونی A بیشتر دیده می شه، اما هنوز دلیل راضی کننده ای واسه اون پیدا نشده.
بهره مند با بیان اینکه فاکتورهای ایجاد سرطان، ژنتیکی و محیطیه، گفت: مصرف سیگار یه عامل محیطی ایجاد سرطان هستش. این مریضی در بعضی موارد با نشونه هایی مثل کاهش وزن، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، مشکل در بلع، آنمی به دلیل فقر آهن مخصوصا در مردان و خون مخفی در مدفوع خود رو نشون میده.
این فوق تخصص خون و سرطان در آخر پیشنهاد کرد: به کار گیری آب و غذای سالم و نبود مصرف غذاهای دودی و فاسد و رعایت نکات مربوطه می تونه از ایجاد سرطان معده جلوگیری کنه.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *