پزشکی

این مرکبات وزن تان را کم می کنند | سبزیجات

اضافه کردن مرکبات به برنامه غذایی، باعث سوخت چربی و در نتیجه کاهش وزن می شه. در ادامه این مطلب به مرکبات به درد بخور واسه کاهش وزن می پردازیم
همه میدونیم واسه کم کردن وزن لازمه که سالم بخوریم و از طرفی میدونیم که یکی از مهم ترین اثرات میوه پایین آوردن وزنه. اضافه کردن مرکبات به برنامه غذایی، باعث سوخت چربی و در نتیجه کاهش وزن می شه. البته از اون جا که مصرف بعضی از میوه ها با بعضی از داروها مخصوصا داروی فشار خون تداخل بوجود میاره، قبل از مصرف بعضی مرکبات با دکتر خود مشورت کنین. در ادامه این مطلب به مرکبات به درد بخور واسه کاهش وزن می پردازیم:

پرتقال قرمز
محققان به این نتیجه رسیدن پرتقال قرمز واسه متوقف کردن رشد سلولای سرطانی خوبه.آنتوسیانین و کاروتنوئیدها در کم کردن وزن هم موثره. علاوه بر اون در اندازه قند خون تعادل بوجود میاره و در نتیجه واسه حفظ وزن ازش استفاده می شه.

گرامانتین
یه جور نارنگیه که تقویت کننده سیستم ایمنی بدنه و خستگی رو رفع می کنه. ویتامین C موجود در اون، تولید سلولای خونی رو که با ویروسا مقابله می کنه، زیاد می کنه. با مصرف منظم این میوه می تونین وزن کم کنین و وزن متناسب خود رو حفظ کنین.

 گریپ فروت
این میوه تراکم مواد معدنی رو در استخوانا زیاد می کنه و از بروز پوکی استخون پیشگیری می کنه.هم اینکه خطر بروز مریضی قلبی و سرطان رو کم می کنه. یافته های بررسیا نشون میده، مصرف روزانه گریپ فروت، باعث کاهش ۱۰ کیلوگرم وزن در ۱۳ هفته می شه.

لیمو ترش
وجود ماده ای به نام لیمونوئید در اون با مشکلات معده مقابله می کنه. در تولید آنزیمای هاضمه نقش داره و به انقباض روده ها کمک می کنه؛ این باعث بهتر شدن نفخ و سوء هاضمه می شه. مصرف منظم لیمو باعث کاهش وزن می شه.

تانجلو
این میوه ترکیبی از گریپ فروت و نارنگیه که بعضی اونو به عنوان نارنگی تانجلو می شناسن. این میوه از بروز چین و چروک پیشگیری می کنه. مویرگا و بافتای پیوندی رو تقویت می کنه. مصرف منظم این میوه وزن رو کم می کنه.

نارنگی
یه جور ماده شیمیایی کم کننده چربی موجود در این میوه، از تراکم چربی در بدن پیشگیری می کنه.این میوه روند سوخت و ساز چربی رو تسریع می کنه در نتیجه باعث کاهش وزن می شه.

منبع : khorasannews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *