پزشکی

این مسمومیت هیچ پادزهری ندارد | بیماری

پس از خوردن این قرصا، آدم علاوه بر بی پروایی در رفتار و گفتار، احساس قدرت، نیروی فوق العاده و رفتارای هیجانی زیادی داره.
دکتر رضا تحویلیان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با توضیح دادن این موضوع که این داروی محرک و توان افزا ( قرصای معروف به اکستازی) یکی از مشهورترین مواد اعتیاد آوریه که در بین جوانان عادی شده، اولین سال تولید اکستازی رو ۱۹۱۴ گفت و اضافه کرد: این قرصا واسه اولین بار در کشور آلمان به عنوان پایین آورنده اشتها استفاده شد و در دیگه کشورها مثل آمریکا هم مورد کاربرده های دارویی زیادی قرار گرفت.

ایشون با بررسی مشکلات قرص های اکستازی روی مغز و کبد و حتی دیگر نقاط بدن، بر خیلی بد بودن مصرف این داروی روان گردان تاکید کرد.

تحویلیان خاطر نشون ساخت: روی این قرصا بیشتر اشکال و حروفی مثل شکل فیل، ضربدر و چیزای دیگه ای به جز اینا دیده می شه که به همراه رنگ و ترکیبات رنگی، شدت و مدت زمان تاثیر و نوع ماده موثر اونو واسه مصرف کننده مشخص می کنه.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر این که بیشتر این قرصا در شرایط غیربهداشتی و غیراستاندارد جفت و جور می شن، گفت: تاثیر این قرصا زیاد باقی نمی مونه و پس از یه مدت شور و هیجان کاذب به وجود اومده به وسیله این قرصا از بین میره.

ایشون گفت: وقتی که اثر قرصا در بدن کم میشه، بی قراری، اضطراب، خستگی و کوفتگی عضلات، بی انگیزگی، بی تفاوتی، احساس بیهودگی و افسردگی دامنگیر فرد می شه و حتی ممکنه فرد رو به جنون و خودکشی هم بکشونه.

درادامه دکتر سجادی فر روانپزشک در مورد مشکلات روانی به وجود اومده به وسیله مصرف قرصای اکستازی گفت: پس از خوردن این قرصا، آدم علاوه بر بی پروایی در رفتار و گفتار، احساس قدرت، نیروی فوق العاده و رفتارای هیجانی زیادی داره.

ایشون با اشاره به اسمای جور واجور قرصای اکستازی در جوامع (مثل اکستیسی، قرص شادی آور یا شادی بخش، روان گردان و …) ترک اعتیاد به این ماده روانی رو خیلی سخت دونست و گفت: واسه مسمومیت با اکس در جهان هیچ پادزهری وجود نداره و خطر مرگ بر اثر مصرف این قرصا بسیار بالا هستش.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *