پزشکی

“این مشاغل باعث ناباروری مردان می شود | تغذیه سالم”

این مشاغل باعث ناباروری مردان می شه

دکتر حمید چوبینه، اعلام داشته: بدیش اینه میانگین رشد ناباروری در ایران بیشتر از بقیه کشورها بوده و این رقم هرساله حدود 10 تا 18 درصد در کشور بالا رفته.

ایشون دراین خصوص ادامه داده: امواج مغناطیسی تاثیر زیادی بر سلامتی افراد داره و امروزه، زندگی خیلی از مردم از راه امواج مغناطیسی به خطر افتاده. این در حالیه که خیلی از خونواده از این موضوع آگاهی لازم رو نداشته و باید چگونگی به کار گیری وسایل مغناطیسی مخصوصا شکلای جور واجور گوشیای موبایل و تبلت واسه نوجوانان و جوانان آموزش داده شه.

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش گفته: ذخیره جنسی در آقایون در کیسه بیضه که خارج از بدنه، قرار گرفته و بدیش اینه بیشتر آقایون در زمان به کار گیری تبلت و یا شکلای جور واجور یارانه های کوچیک، اونو روی پای خود قرار داده که گرما به وجود اومده به وسیله اون، سلامت ذخیره جنسی مردان رو با خطر همراه می سازه.

چوبینه ضمن پیشنهاد به افراد مبنی بر اینکه به کار گیری وسایلی که دارای امواج مغناطیسی هستن باید به اندازه باشه، گفته: مشاغلی مثل جوشکاری و نانوایی، ناباروری مردان رو بیشتر تهدید می کنه و این موضوع تایید کننده ارائه آگاهیای لازم جهت جلوگیری از ناباروری در مردونه و باید آموزشهای شغلی رو جهت پیشگیری از ناباروری گسترش بدیم.

ایشون اضافه کرد: اندازه ناباروری در کشور الان بین زنان و مردان برابر بوده و 80 درصد ناباروریا به صورت نصف نصف مربوط به زن و شوهر و تنها 20 درصد دلیل نامعلوم و یا مشترک داره.

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش با اشاره به اینکه هزینه های درمان ناباروری در ایران زیاده و خیلی از خونواده ها توان مالی واسه درمان ناباروری ندارن، گفته: مرکز رویش پیگیر تحت پوشش قرار گرفتن درمان ناباروریه.

چوبینه، افزایش سن ازدواج، استرس و تغذیه ناجور و امواج مغناطیسی رو دلایل رشد ناباروری اعلام کرده و گفته: بیشتر از سه میلیون زوج نابارور در کشور هست که طی 1.5 سال گذشته حدود 3200 زوج واسه درمان ناباروری، به مرکز رویش مراجعه کردن.

ایشون با اشاره به اینکه مرکز ناباروری رویش به دلیل برند معتبر هلال احمر و هزینه های درمان کم نسبت به بقیه مراکز مورد استقبال زوجهای نابارور قرار گرفته، اضافه کرده: تعداد خیلی از مراجعه کنندگان از بقیه کشورها به ایران سفر کرده و جهت درمان، به مرکز ناباروری رویش مراجعه می کنن.

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش در آخر بیان امیدواری کرده که با ارائه آموزشهای نیاز به مردم و تشویق جوانان واسه ازدواج و آسون کردن شرایط ازدواج، تماشاگر کاهش ناباروری در ایران باشیم.

جفت و جور و جمع آوری: گروه تغدیه و سلامت آکا ایران

منبع :