پزشکی

این مشکلات را هرگز نادیده نگیرید | بیماری

بعضی وقتا یه سرماخوردگی ساده می تونه باعث مرگ شه چون که این مریضی عواقبی داره که از اون بی خبر هستیم. هر مریضی عواقبی داره که شاید باعث پایان ما شه

هر مریضی با نشونه های ساده کارش رو شروع می کنه و پس از یه مدت فرد رو به طور کامل گرفتار می کنه. در ادامه این مریضی برطرف می شه اما عواقبی داره که شاید از خودش خطرناک تر باشه. واسه اینکه دچار عواقب بد بیماریای ساده نشید بهتره تا نشونه های اصلی اونو بدونین تا در اسرع وقت به دکتر مراجعه کرده و مریضی رو کنترل کنین.

** دردهای میگرنی

بعضی مواقع دردهای میگرنی در همه مردم پیش میاد. اگه به صورت ماهانه یه بار دچار سردردهای شدید و میگرنی میشین بهتره خیلی سریع به دکتر مراجعه کنین. محققان در تازه ترین تحقیقات به این نتیجه رسیدن که این افراد ۵۰ درصر بیشتر در برابر حمله های قلبی هستن. اگه از اون دسته آدمایی هستین که به صورت هفته ای دچار درد میگرنی میشین تا سه برابر بیشتر از افراد سالم در برابر سکته هستین.

** فشار خون بالا

فشار خون بالا خود مسبب بیماریای زیادیه اما محققان پس از ۱۰ سال تحقیق روی بیشتر از ۳۸ هزار مریض فشارخونی به این نتیجه رسیدن که اونا دچار دیابت هم هستن. این تحقیقات نشون میده فشار خون بالا بدن رو مستعد دیابت می کنه و خطر این مریضی رو تا دو برابر زیاد می کنه. اگه شمام دچار فشار خون شدین حتما یه ازمایش دیابت بدین تا شاید بشه از این مریضی در نطفه پیشگیری کرد.

** آسم

اسم یکی از مشکلات تنفسی که درمان خاصی واسه اون تا حالا ارائه نشده. این مریضی شاید در ظاهر اونقدر هم بد نباشه اما می تونه مشکلات روانشناسی بسیاری رو واسه بیماران بسازه. تحقیقات نشون میده ۱۸ درصد از آدمایی که به آسم گرفتار هستن مشکلات استرسی و روان پریشیای خاصی دارن. هم اینکه تحقیقات که در دهه گذشته انجام شده نشون میده این افراد بیشتر از دیگر آدما در برابر مشکلات بی خوابی، افسردگی و … چیزای دیگه ای به جز اینا هستن.

** خارش پوست

پوست به دلایل جور واجور می خارد اما اگه خارش پوست شما به صورت موضعی شه می تونه نشونه ای از بیماریای قلبی باشه. تحقیقاتی که در مدت ۵ سال روی نیم میلیون نفر انجام شد نشون می ده درد و خارش پوست به صورت موضعی و به مدت طولانی می تونه نشونه از بیماریای قلبی و مهمترین اونا سکته قلبی باشه. بعضی وقتا اگه پوست پینه ببنده یا از حالت طبیعی خارج شه خیلی سریع باید به دکتر مراجعه کنین.

منبع: مشرق نیوز

منبع : parsi1.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *