پزشکی

این مغز را پس از 50 سالگی بخورید | رژیم غذایی

این مغز رو پس از 50 سالگی بخورین 

البته دانه ها و مغزها رو در هر سنی که مصرف کنیم خوبه اما کسائی که بالای 50 سال سن دارن به این دانه ها نیاز مبرم و شدید دارن. گردو هم خوشمزه س و هم مغذی. تازگیا یافته های یه تحقیق آمریکایی نشون داده که مصرف این ماده غذایی خطر دچار شدن به سرطان کلورکتال رو در آقایون کم می کنه.

سرطان کلورکتال هرساله هزاران نفر رو در کشورای جور واجور جهان گرفتار می کنه. یافته های پژوهشی که محققان آمریکایی انجام دادن نشون میده از ۵۰ سالگی به بعد مصرف روزانه ۳۰ گرم گردو خطر دچار شدن به سرطان کولون رو در آقایون کم می کنه.محققان واسه رسیدن به این یافته های دو گروه از موشای آزمایشگاهی رو به صورت جداگونه تغذیه کردن.

 

گروهی با تغذیه عادی و یه گروه دیگه روزانه گردو (۷ تا ۱۰٫۵ درصد کالری روزانه شون) گرفتن.

 

میوه های پوسته دار فلور روده رو متعادل میسازن

محققان بعد از بررسیای زیاد دیدن خطر بروز پولیپ آدنوماتوز (تومور خوش خیمی که در ۸۰ درصد موارد منشأ بروز سرطان کولون می شه) در موشای نری که روزانه گردو گرفتن ۲ تا ۳ مرتبه کاهش پیدا می کنداین یافته های نشون میدن که میوه های پوسته دار مانند گردو قدرت کنترل و تعادل بخشی به فلور روده رو داشته و مانع از بروز و رشد پولیپ می شن.

 

به گفته این محققان گردو تأثیری مانند پروبیوتیکا بر جای میذاره و انگار این مسئله در موشای نر اتفاق میفته. عوضش محققان فرقی در فلور روده موشای ماده ندیدن.متأسفانه سرطان کولون هرساله میلیونا نفر در سرتاسر جهان رو به کام مرگ میکشونه.

 

با این حال وقتی که این مریضی در مراحل ابتدایی تشخیص داده شه از هر ۱۰ مورد ۹ مورد قابل درمانه. از اونجایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمانه بهتره با داشتن تغذیه مناسب و جور واجور خطر دچار شدن به بعضی بیماریا رو از خود دور کرد.

 

 

.

منبع :gahar.ir

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *