پزشکی

این مقاله فقط مخصوص آقایان است!! | تغذیه سالم

این مواد غذایی انرژی مردان رو زیاد می کنه.
به عنوان مرد، ما همیشه مورد آزمایش فیزیکی قرار می گیریم تا مردونگی مون مورد امتحان قرار بگیره. معنی واقعی قدرت رو میشه در موارد زیر یافت : ایمنی، بهداشت، ایستادگی، و توانایی واسه جنگیدن با بیماریای در حال ظهور. حال از خودتون سوال کنین، شما در مواردی که باید قوی باشین، قوی هستین؟ 

 

مردونگی واقعی، در قدرت شما نهفتهه. در ظاهر شما درخشنده ( به لطف اجناس زیبایی ) و ماهیچه ای ( خدا به اجناس پروتئینی برکت دهد ) به نظر میاید. با این وجود، چقدر از درون قوی هستین؟ وقتی که داستان به ایستادگی می رسه، چقدر خوب هستین؟ سیگار کشیدن، تنها دلیلی نیس که دلیل می شه تا پس از یه مدت راه رفتن، به نفس نفس زدن بیفتید. ما به شما می گیم، چیجوری ایستادگی خود رو زیاد کرده و با بهبود قدرت خود، به جنگ با بیماریا برید. 

 

چای سبز
یکی از مواد غذایی لازم و پر انرژی واسه مردان برگای چای واسه بدن شما بسیار خوب و به درد بخور هستن. سوخت و ساز ( متابولیسم ) بدن شما رو زیاد کرده و شامل تموم آنتی اکسیدان هاییه که به مقابله با بیشتر بیماریا می رن. چای سبز شامل فلانوئیدهاییه که عکس العمل آنتی اکسیدانا رو تقویت می کنن. هم اینکه، دلیل می شه تا سلولا آسیب نبینن و در نتیجه، احتمال دچار شدن به سرطان هم کم میشه. 

 

سیر
ممکنه نتونین بوی اونو تحمل کنین و از اون دوری کنین. ولی باید این حقیقت رو قبول کنین که سیر واسه سلامتی شما فوق العاده خوبه. مردان باید روزی دو حبه سیر بخورند تا خواص عجیب اونو دیده و حس کنن. سیستم ایمنی بدن شما به شکل عجیب ای خوب میشه و بیماریای جزئی چون سرفه و سرماخوردگی هیچوقت شما رو آزار نمیده. سیر، خواص ضد باکتریایی داره، و به شما کمک می کنه تا به جنگ تبای ویروسی و هر گونه عفونتی برید. مردانی که از کلسترول بالا رنج می برن، باید به جون سیر قسم بخورند، چون به شکل عجیبی اندازه کلسترول رو پایین می آورد و مانع از لخته شدن خون می شه. 

 

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی بخورین تا جوون بمونین. گوجه فرنگی از چروک شدن پوست شما جلوگیری به عمل می آورد. علاوه بر این حافظه شما رو بهتر کرده و دیگه علائم سن بالا شدن رو هم با تاخیر مواجه می سازه. گوجه فرنگی شامل لیکوپینه که از سرطان پروستات جلوگیری به عمل می آورد. می تونین از سس گوچه فرنگی استفاده کنین، چون لیکوپین بیشتری داره. گوجه فرنگی پخته شده تاثیر بیشتری بر بدن داره تا گوجه فرنگی خام. پس، هنگام خوردن سالاد و سبزیجات، گوجه فرنگی فراموش نشه. 

کلم بروکلی
کلم بروکلی شامل اسید فولیکه که مردان به شدّت به اون نیاز دارن. اسید فولیک، سطح هوموسیستین رو که اسیدآمینه ای در خونه کم می کنه. افزایش سطح هوموسیستین، خطر حمله قلبی رو زیاد می کنه. کلم بروکلی، هم اینکه شامل ویتامین C و پتاسیمه، که احتمال دچار شدن به سرطان رو کم می کنه. 

شکلای جور واجور مغز
مغزها شامل پروتئین، شکلای جور واجور ویتامین، و فیبرها هستن؛ و بسیار واسه قلب، پوست، و حتّی دستگاه گوارش به درد بخور هستن. مغزها، شامل چربیای اُمگا-3 هستن که خوب قلب شما رو تغذیه می کنن. علاوه بر این، با خوردن اونا، جذب چربی در بدن کم میشه و در نتیجه، چربیا و قند خوب در بدن جذب و پردازش می شن. 

 

بخورین و قوی شید
 قرار دادن این مواد مغذی در رژیم غذایی، بدن شما رو تغذیه کرده و اونو سالم نگاه می داره. هم اینکه، سیستم ایمنی بدن شما رو تقویت انجام میده و بدن تون رو به اندازه کافی قوی می کنه تا نه فقط به مقابله با تبای ویروسی برید، بلکه هم اینکه، خطرات سلامتی چون سرطان پروستات و حمله قلبی رو کم می کنه. 
seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *